Slimmer uren schrijven met de Simplicate-tool van Ruud
Binnen SST Software gebruiken we verschillende tools om onze projecten soepel te laten verlopen. Voor projectbeheer en budgetbewaking werken we met Simplicate. Een belangrijk systeem, want het zorgt ervoor dat we grip houden op onze projecten:
- Developers schrijven hun uren en dienen wekelijks hun urenoverzicht in.
- Projectmanagers keuren deze uren goed en houden de budgetten in de gaten.
- Onze administratie zet de goedgekeurde uren om in facturen en bewaakt het financiële overzicht.
Simplicate is een onmisbare schakel in onze dagelijkse processen.
twee systemen, één frustratie
Naast Simplicate gebruiken we ook JIRA voor het beheer van onze ontwikkelprojecten. Handig, maar het betekende dat onze developers hun uren in twee verschillende systemen moesten schrijven. En dat zorgde af en toe voor frustratie.
Simplicate biedt wel een browser-plugin die helpt om uren in beide systemen te registreren, maar die had zijn beperkingen.
een slimme oplossing van eigen bodem
Daar had Ruud, één van onze developers, genoeg van. In plaats van zich neer te leggen bij de beperkingen, nam hij het heft in eigen handen. Hij schreef een eigen tool die het uren schrijven tussen JIRA en Simplicate niet alleen eenvoudiger maakt, maar ook een stuk sneller en gebruiksvriendelijker is.
Alle kleine ergernissen, zoals dubbele invoer, zijn opgelost. Inmiddels schrijft het gehele team zijn/haar uren via de tool van Ruud en dat scheelt een hoop tijd en frustratie.
open source: delen is vermenigvuldigen
Wat deze tool extra bijzonder maakt: Ruud heeft de code open source beschikbaar gesteld via zijn GitHub-account. Zo kunnen ook andere teams of bedrijven die met dezelfde uitdagingen werken, profiteren van zijn oplossing.
Een prachtig voorbeeld van eigen initiatief, innovatie en samenwerking binnen SST Software. Precies waar we als organisatie voor staan.
Benieuwd naar de code of wil je de tool zelf proberen? Bekijk de repository hier: GitHub link
welkom oplossing